CIF Uluslararası Mesleki Değişim Programları 2019

0 229

CIF International ve CIF Türkiye iş birliği ile her yıl düzenlenmekte olan CIF Uluslararası Mesleki Değişim Programlarına başvurular başlamıştır.

Program, Sosyal hizmet alanında çalışan profesyonellere yurtdışında mesleği ile ilgili alanlarda 2-6 hafta arasında değişen sürelerle mesleki inceleme ve gözlem yapma fırsatı sunmaktadır.

www.cifturkey.org  web   sitesinde  Başvuru  ve  www.cifinternational.com     web sitesinde Programs başlıkları altında programlar hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Başvuru İçin Ön Koşullar

  • Sosyal hizmetler alanında hizmet veren mesleklerden birinde (Sosyal Hizmetler, Psikoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik Danışmanlık, Eğitim, Sağlık Bilimleri ) en az lisans derecesine sahip olmak
  • Sosyal hizmetler alanında en az 2 yıl çalışmış olmak
  • Program dili İngilizce olduğundan, programı izleyebilecek, mesleki bilgi ve deneyimlerini aktarabilecek düzeyde İngilizce bilmek. Ancak, İspanya ve Arjantin programlarında İspanyolca; Fas ve Fransa programlarında Fransızca bilme koşulu bulunmaktadır.

Başvuru Süreci

CIF Uluslararası mesleki değişim programları düzenleyen ülkeler, doğrudan başvuru kabul etmemektedir. Sosyal Hizmet Alanında Çalışanlar Derneği (CIF Türkiye) tarafından mülakat yapılması, adayın değerlendirilmesi ve bir referans mektubuyla adayların ülkelere önerilmesi gerekmektedir. Bu nedenle adayları tanımak; beklentilerini, mesleki hedeflerini öğrenmek; yabancı dil anlama, konuşma ve okuma- yazma pratiklerini anlamak amacıyla CIF Türkiye üyeleri tarafından adaylarla mülakat yapılmaktadır. Mülakatın bir bölümü İngilizce olarak gerçekleştirilmektedir. Başvuru yapmayı düşünen ve mülakata çağrılan tüm adayların Ankara’da yapılacak olan mülakata katılmaları

Mülakata katılmak isteyen adayların Başvuru formunu en geç 21 Ekim 2018 Cuma gününe kadar cifturkey@yahoo.com e posta adresine  göndermeleri  CIF Türkiye tarafından yapılacak ön eleme sonrasında, başvuran kişilere mülakata çağrılıp çağrılmadıkları e mail ile kendilerine bildirilecektir. Bu nedenle başvuranların sonuca ilişkin e maili takip etmeleri gerekmektedir.

Mülakat sonucunda  programa  uygunluğu   belirlenen   adayların   başvuruları ülkelere iletilecektir. Ülkeler kendi şartlarına göre seçim yapacak ve adayıMülakat öncesinde ön bilgi almak isteyen adaylardan, İstanbul’dan başvuru yapmak isteyenler Demet Gülaldı, İzmir’den başvuru yapmak isteyen adaylar Rana Dayıoğlu, Ankara ve diğer illerden başvurmak isteyenler ise Emine Koç ile görüşebilirler.programlarına  kabul  ettiklerini  veya reddettiklerini bildirecektir.    Sonuçlar adaylara başvurdukları ülke ve CIF Türkiye tarafından duyurulacaktır.

Uygun bulunan adaylar ülkelere önerilmeden önce çalıştıkları kurumlardan program süresince izinli olacaklarını belgelemek zorundadır.

İletişim

Program tarihleri ve koşulları hakkında detaylı bilgi için: http://www.cifinternational.com ve www.cifturkey.org adreslerini inceleyiniz.

  • Emine KOÇ                             0 506 343 57 54 – Ankara
  • Demet GÜLALDI                     0 532 628 13 27 – İstanbul
  • Rana Dayıoğlu OYMAN            0 532 570 58 48 – İzmir

Mülakat Tarihi ve Yeri: Mülakata katılacak adaylara bildirilecektir. Mülakat Ücreti: 100 TL (Mülakat sırasında alınacaktır.)

Cevap bırakın
Araç çubuğuna atla